digidtyle

کتاب ماهی سیاه کوچولو اثر صمد بهرنگی انتشارات نودا

کتاب ماهی سیاه کوچولو اثر صمد بهرنگی انتشارات نودا

ماهی سیاه کوچولو از شاهکارهای ادبیات کودک و نوجوان است. این کتاب برنده ی جایزه ی بولون‌ ایتالیا در سال ۱۹۶۹ و برنده جایزه براتیسلاوا در همان سال و‌ از زیباترین و ماندگارترین آثار صمد بهرنگی است. ماهی سیاه کوچولو از آن دسته کتابهایی است که گروه سنی ندارد و شما یا آن را خوانده اید و یا دست‌کم نامش را شنیده اید و اگر از گروه سومی هستید که هنوز نخوانده‌اید و‌ اسمش هم به گوشتان آشنا نیست همین امروز بخوانید که فردا دیر است! برای آنهایی که نمی دانند ماجرا از چه قرار است : داستان از آنجایی شروع می شود که شب چله ماهی پیر دوازده هزار تا از نوه ها و بچه هایش را دور خودش جمع کرده و برای آنها داستان ماهی سیاه کوچولو را تعریف می کند. ماهی سیاه کوچولو در جویباری کوچک زیر تخته سنگی در کنار مادرش و عده ای دیگر از ماهی های جویبار زندگی می کند، تازگی ها ماهی کوچولو به این فکر افتاده که به غیر از جویبار کوچکشان حتما جای بهتری هم برای زندگی وجود دارد، جایی که بتوان آزادانه شنا کرد و شبها از نور ماه لذت برد و با ماهی ها و جانوران دیگر دنیا آشنا شد... ماهی تصمیم می گیرد راهی دریا شود و علیرغم مخالف شدید مادر و همسایه هایشان راهی سفری پر ماجرا می شود و در این سفر هر چه پیش ‌می رود زندگی را و معنای زنده بودن را بهتر می فهمد، تجربه هایی کسب می کند که به رشد و شکوفایی او کمک می کنند، حتی همراهانی برای خود پیدا می کند و خبر سفر پر ماجرای یک ماهی سیاه کوچولو به گوش تمام ماهی ها می رسد، تا اینکه...
 • وزن
  200 گرم
 • قطع

  به اندازه‌ی طول و عرض (درازا و پهنا) کتاب و ‌مجلات، قطع می‌گویند. استاندارهای قطع برای شناسایی اندازه‌های مختلف و انتخاب بهترین ابعاد برای کتاب یا مجله موثر است.

  رقعی

  یکی از قطع‌‌های ‌رایج کتاب با ابعاد تقریبی 15×22 سانتی‌متر.

 • تعداد صفحات
  40 صفحه
 • نوع جلد

  جلد یا رویه محافظ کتاب، مجله، دفتر، کاتالوگ، صفحه‌ی موسیقی و هر چیز دیگر در برابر آسیب‌های فیزیکی بیرونی است.

  شومیز

  اگر جنس جلد کتاب منعطف، نرم و از مقوای نازک باشد، اصطلاحا به آن جلد شومیز گفته می‌شود.

 • توجه : این محصول جهت معرفی و راهنمایی در سایت قرار داده شده است و برای خرید باید روی دکمه خرید با تخفیف کلیک کنید و سایت به طور اتوماتیک شما را به ارزان ترین سایت فروش هدایت خواهد کرد.

  با تشکر از انتخاب شما