digidtyle

کتاب دایرة المعارف آشپزی ایرانی اثر جمعی از نویسندگان نشر ساناز سانیا

کتاب دایرة المعارف آشپزی ایرانی اثر جمعی از نویسندگان نشر ساناز سانیا

وقتی از نام و اصالت غذای ایرانی صحبت می‌کنیم درواقع از هنری صحبت می‌کنیم که شبیه جادوست. جادویی خوشمزه و پر رمز و راز که اصالت آن در طعم خوش غذاهای دوران کودکی تا غذاهای محلی که در سفرهایمان به استان‌های ایران میل کرده‌ایم رخنه کرده است. اما برای این‌که هنر آشپزی ایرانی را تمام و کمال یاد بگیریم حتما نباید در بهترین و معروف‌ترین رستوران‌ها کار کرده باشیم یا سال‌ها تجربه و سفر کرده باشیم. برای یادگیری غذاهای سنتی ایرانی ابتدا باید اسرار آن را بدانیم، اسراری که عشق، سنت‌ها، آداب و رسوم و تاریخ پشت آن نهفته است. آن‌چه کنار عشق ما را به یک آشپز مثال‌زدنی تبدیل می‌کند رعایت و دانستن مهم ترین اصول آشپزی است. کتاب دایره‌المعارف آشپزی ایرانی حاصل یک تلاش خانوادگی با رویکردی علمی است که بعد از 37 سال تلاش و عشق «ساناز مینایی» مدرس و مولف آشپزی همراه فرزندانش ساناز و سانیا آن را جمع‌آوری کرده اند تا با حفظ فرهنگ غذایی ایرانی آشپزی سنتی ایرانی را زنده نگه دارند. دایره‌المعارف آشپزی ایرانی کتابی است جامع که شامل 299 دستور غذایی اصلی و 343 دستور زیر مجموعه است. این مجموعه شامل انواع صبحانه، مربا، مارمالاد، پیش‌غذا، کوکو، شامی، کتلت، دلمه، کوفته، آش و شوربا، آبگوشت و اشکنه، خوراک، کباب، پلو و چلو، خورش، دستورات متفرقه، چاشنی، ترشی و شور و نوشیدنی است. کتاب دایره‌المعارف آشپزی ایرانی در کنار جلد یک دایره‌المعارف «نکته‌ها و تکنیک‌های آشپزی» دو مجلد لازم و ضروری برای هر خانه‌ای است که به دنبال عطر و بوی جادویی غذاهای ایرانی سر سفره‌‌ی خود می‌گردند.‌

 • وزن
  325 گرم
 • قطع

  به اندازه‌ی طول و عرض (درازا و پهنا) کتاب و ‌مجلات، قطع می‌گویند. استاندارهای قطع برای شناسایی اندازه‌های مختلف و انتخاب بهترین ابعاد برای کتاب یا مجله موثر است.

  رقعی

  یکی از قطع‌‌های ‌رایج کتاب با ابعاد تقریبی 15×22 سانتی‌متر.

 • تعداد صفحات
  274 صفحه
 • نوع جلد

  جلد یا رویه محافظ کتاب، مجله، دفتر، کاتالوگ، صفحه‌ی موسیقی و هر چیز دیگر در برابر آسیب‌های فیزیکی بیرونی است.

  نرم مقوایی
 • توجه : این محصول جهت معرفی و راهنمایی در سایت قرار داده شده است و برای خرید باید روی دکمه خرید با تخفیف کلیک کنید و سایت به طور اتوماتیک شما را به ارزان ترین سایت فروش هدایت خواهد کرد.

  با تشکر از انتخاب شما