digidtyle

کتاب هزار خورشید تابان اثر خالد حسینی انتشارات آلوس

کتاب هزار خورشید تابان اثر خالد حسینی انتشارات آلوس

خالد حسینی، نویسنده ماهر افغانستانی که همواره رمان هایی پرفروش را نوشته است، این بار دست به خلق روایتی تازه از زنان افغانستانی در تلاطم امواج سلطه طالبان در این کشور داشته است. کتاب هزار خورشید تابان که نام آن از وصف کابل توسط صائب تبریزی گرفته شده است، کتابی ارزشمند برای زنان غیور افغانستانی است که سالیان سال از هرگونه خوشی منع شده اند و حقوق آن ها مورد نظر هیچکس نبوده است و آنها در فشار، ظلم و نابرابری زندگی کرده اند. در این مقاله نگاهی کرده ایم به این کتاب ارزشمند که به دلیل ترجمه روانی که توسط دکتر محمدرضا کمالی از انگلیسی به فارسی برگردانده شده است. خواندن این کتاب به تمامی کسانی که می خواهند از زندگی زنان در مناطق جنگی بیشتر بدانند می تواند گزینه ای بسیار مناسب باشد و همچنین روایتی بسیار شیرین از خودگذشتگی دو زن را به تصویر کشیده است.
 • وزن
  200 گرم
 • قطع

  به اندازه‌ی طول و عرض (درازا و پهنا) کتاب و ‌مجلات، قطع می‌گویند. استاندارهای قطع برای شناسایی اندازه‌های مختلف و انتخاب بهترین ابعاد برای کتاب یا مجله موثر است.

  رقعی

  یکی از قطع‌‌های ‌رایج کتاب با ابعاد تقریبی 15×22 سانتی‌متر.

 • تعداد صفحات
  344 صفحه
 • نوع جلد

  جلد یا رویه محافظ کتاب، مجله، دفتر، کاتالوگ، صفحه‌ی موسیقی و هر چیز دیگر در برابر آسیب‌های فیزیکی بیرونی است.

  شومیز

  اگر جنس جلد کتاب منعطف، نرم و از مقوای نازک باشد، اصطلاحا به آن جلد شومیز گفته می‌شود.

 • توجه : این محصول جهت معرفی و راهنمایی در سایت قرار داده شده است و برای خرید باید روی دکمه خرید با تخفیف کلیک کنید و سایت به طور اتوماتیک شما را به ارزان ترین سایت فروش هدایت خواهد کرد.

  با تشکر از انتخاب شما